érelmeszesedés

Tegyen az érelmeszesedés ellen!

Az ütőerek belső falain a zsíros lerakódások szűkülethez és megkeményedéshez vezethetnek, ebből kifolyólag alakul ki ez a kellemetlen és fájdalmas betegség. Az érelmeszesedés kockázata az életkor előrehaladásával nő. Rizikófaktor lehet például a zsíros, kalóriadús ételek fogyasztása, a túlsúly, a mozgáshiány, a dohányzás, a magas vérnyomás, valamint a cukorbetegség. Tüneteket egészen addig nem okoz, amíg az erek beszűkülése olyan mértékű nem lesz, hogy a vérkeringés jelentősen romlik. Ha ez megtörténik, akkor észlelhetőek a jelek.

Annak ellenére, hogy az érelmeszesedés gyógyszerekkel nem fordítható vissza, megfelelő kezeléssel jól kordában tartható. A legfontosabb az, hogy tegyen meg mindent a megelőzéséért! A páciens életmódjának hatalmas szerepe van a kezelésben. Javasolt odafigyelni az egészséges, zsírszegény és változatos táplálkozásra. Az étrendbe célszerű sok zöldséget és gyümölcsöt beiktatni. Ezen kívül érdemes kerülni a stresszes életformát. A tanácsokat megfogadva, az érelmeszesedés jó eséllyel elkerülhető.

A diabéteszes láb kezdeti tünetei sokfélék lehetnek

A cukorbetegséggel küzdő emberek valószínűleg hallottak már erről az állapotról, rosszabb esetben pedig meg is tapasztalták. A diabéteszes láb kezdeti tünetei közé sorolható többek között a bizsergés, a zsibbadás, a paradox fájdalomérzet és a bőrkeményedés. Ha bármelyik kellemetlenséget tapasztalja, akkor azonnal forduljon orvoshoz! A megelőzés céljából az első és egyben a legfontosabb lépés a vércukor beállítása. Ez azért elengedhetetlen, mert a magas glükóz szint folyamatosan rontja a beteg állapotát.

A kialakulásában összetett patológiai rendellenességek, illetve elváltozások játszanak szerepet. A diabéteszes láb kezdeti tünetei különbözőek lehetnek. A legsúlyosabb szövődménye a lábszárfekély. Enyhébb panaszok esetén otthon is kezelhető. Létezik néhány fontos szempont, amit javasolt szem előtt tartani. Kerülni kell a forró vízben való fürdést és a mezítláb járást. Célszerű kényelmes cipőt viselni, ami nem szorít. A diabéteszes láb kezdeti tünetei az említett módszerekkel jelentős mértékben enyhíthetőek.

Az ütőerek belső falain a zsíros lerakódások szűkülethez és megkeményedéshez vezethetnek, ebből kifolyólag alakul ki ez a kellemetlen és fájdalmas betegség. Az érelmeszesedés kockázata az életkor előrehaladásával nő. Rizikófaktor lehet például a zsíros, kalóriadús ételek fogyasztása, a túlsúly, a mozgáshiány, a dohányzás, a magas vérnyomás, valamint a cukorbetegség. Tüneteket egészen addig nem okoz, amíg az…